christmas tree 574742 640

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΕΩΝ

Αγαπητοί γονείς,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε για το πρόγραμμα των δράσεων αυτής της εβδομάδας.

1. Την Τετάρτη 20/12/2023 θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή μας, από τους μαθητές/τριες των Α΄ και Ε΄ τάξεων, στις 17:00 στο πολιτιστικό κέντρο του χωριού και μετά θα στηθεί η χριστουγεννιάτικη αγορά μας, το BAZAAR του σχολείου, όπου θα μπορείτε να αγοράσετε τις δημιουργίες των μαθητών/τριών μας. Οι μαθητές/τριες θα έρθουν στο σχολείο στις 16:30, η παρουσία τους είναι υποχρεωτική. Θα αποχωρήσουν από τον χώρο των εκδηλώσεων, ύστερα από συνεννόηση με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς. Τη μέρα αυτή το σχολείο δε θα λειτουργήσει σύμφωνα με το πρωινό ωράριο. Το πρωί θα είναι κλειστό.

2. Την Πέμπτη 21/12/2023 στις 13:15 θα δοθούν οι ΕΛΕΓΧΟΙ ΠΡΟΟΔΟΥ στους γονείς -κηδεμόνες των μαθητών /τριών μας των Γ΄, Δ, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων, με σύντομα σχόλια από τους εκπαιδευτικούς των τμημάτων ( Αναλυτική ενημέρωση για την επίδοση και τη συμπεριφορά τους μπορείτε να έχετε τη μέρα και την ώρα επικοινωνίας του κάθε εκπαιδευτικού). Οι εκπαιδευτικοί των  Α΄ και Β΄ τάξεων θα κάνουν σύντομη προφορική ενημέρωση  για την επίδοση των  μαθητών/τριών τους.

3. Την Παρασκευή 22/12/2023 οι μαθητές/τριες θα πουν τα ΚΑΛΑΝΤΑ στους χωριανούς μας. Η λειτουργία του σχολείου θα είναι κανονική, 8:15 -13:15.

400w 0ONqc1g7mIU